Głównym zadaniem automatyki budynkowej jest zdalne zarządzanie oraz optymalizacja pracy instalacji w budynkach. Do tych celów wykorzystuje się zaawansowane, zautomatyzowane rozwiązania technologiczne. Takie systemy odpowiedzialne są za sterowanie, kontrolowanie, monitorowanie i zarządzanie rożnymi urządzeniami.

Dzisiejsze systemy automatyki budynkowej charakteryzują się dużą wszechstronnością. Mogą być używane między innymi w biurach, magazynach, obiektach użyteczności publicznej (centra handlowe, hotele, szkoły itp.), domach i mieszkaniach prywatnych.

W dużych systemach budynkowych (biura, obiekty użyteczności publicznej) automatyka nadzoruje złożone systemy wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania, oświetlenia, alarmowe, kontroli dostępu itp. Często wykorzystywane są tu urządzenia stosowane w automatyce przemysłowej np. panele HMI, sterowniki, regulatory.

W mieszkaniach lub domach jednorodzinnych głównym nacisk kładziony jest na prostą obsługę oraz komfort użytkownika systemu. Zazwyczaj system automatyki domowej obsługiwany jest poprzez aplikacje na telefon/tablet na którym w prosty sposób można zarządzać roletami, oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, alarmami itp.

Stworzone przez nas wizualizacje pozwalają na podgląd stanu urządzeń, alarmów, odczyt informacji z czujników, zmianę pożądanych wartości itp.

Firma Automa wykonuje systemy automatyki budynkowej dostosowane do konkretnych wymagań zarówno zgodnie z dostarczoną dokumentacją, jak i według samodzielnie wykonanych schematów po uzgodnieniach technicznych.